מסלולי אופניים

6 ימים , רכיבות שטח בשוויץ עם אופניים

אוהבים רכיבת שטח? שוויץ המקום המושלם!

אם כבר קראתם את המדריך 4 ימי רכיבת אופניים בשוויץ ואתם מחפשים רכיבת שטח בשוויץ במאמר זה נקבץ לכם תוכנית ל-6 ימים לא חייב להביא אופניים ניתן להשכיר שם במקום.

יום 1: מתל אביב לג’נבה
יציאה מתל אביב בטיסת בוקר לג’נבה. נחיתה בשעות הבוקר המאוחרות, ויציאה בנסיעה דרום מערבה לכיוון קנטון ה- Valais ולכפר La Fouly  שם נלון (1,600 מ’).

אחר הצהרים יציאה לרכיבת הסתגלות גבהים והסנפת נופים אלפינים ראשונה בעמק המדהים. נטפס כ- 200 מטר בדרך עפר שמובילה ל- Alpage de La Fouly בגובה 1,800 ומשם נרד בסינגל של כ- 2 ק”מ לכפר  Ferret בגובה 1,700 מ’. נחווה נוף קרחונים, פריחה מדהימה, צלצולי פעמוני פרות ואויר הרים משכר.  בהמשך נרכב על חלק קטן ממסלול ה- Tour du Mont Blanc שהינו אחד הטרקים המפורסמים בעולם הסובב את רכס המון בלאן ועובר דרך שוויץ, איטליה וצרפת, ונסיים חזרה בכפר לה פולי.

יום 2:   Tour de Mont Fort ופארק האופניים ב- Verbier
40 ק”מ, 500 מ’ טיפוס, 3,260 מ’ ירידה, כ- 3 שעות נטו, הנקודה הגבוהה ביותר – 2,894 מ’
ה- Tour de Mont Fort – אחד ממסלולי האופניים הייחודיים ביותר באירופה בו מקיפים ביום אחד את פסגת ה – Mont Fort (3,300 מ’) כשנופים עוצמתיים ובתוליים מלווים את הרכיבה לאורך כל היום. תחילת המסלול בעיירת הסקי Verbier הנחשבת לאחד מאתרי הסקי הטובים בעולם, ובה התארח הטור-דה-פרנס 2009 (שלב 15). נעלה ברכבלים מהעיירה לגובה של כ- 2,200 מטרים ונתחיל את המסלול כאשר רוב הרכיבה הינה בגובה, על קו הרכס, ממנו משקיף נוף פראי ועוצר נשימה של רכס ה Grand Combin (גרנד קומבין) והקרחונים הרבים שבו. מרחוק ייראו פסגת ה- Matterhorn ועמק ה – Rhone (הרון).
במהלך יום זה ניתן להנות מעלייה ברכבלים הסובבים את האתר ורכיבה במסלולים ברמות שונות במגמת ירידה. בסיום היום חובבי ה- DH  והרכיבה הטכנית ייהנו מרכיבה בפארק האופניים בוורבייר בו מגוון מסלולים לכל הרמות.

יום 3:  Gd. St. Bernard ואגמי פנטרה
25 ק”מ, 650 מ’ טיפוס, 900 מ’ ירידה, כ-5 שעות נטו, הנקודה הגבוהה ביותר – 2,698 מ’
זהו ללא ספק אחד מימי הרכיבה היפים ביותר שתחוו!
יום רכיבה המאופין ברכיבת AM המשלבת הייק-א-בייק עם ירידה בסינגלים אינסופיים , חלקם טכנים, המגיעים חזרה ללה פולי.אגמי פנטרה נמצאים ממש על קו הגבול בין שוויץ, איטליה וצרפת, מהם נצפה נוף פנורמי של 360 מעלות של פסגת המון-בלאן בצרפת, האלפים האיטלקים וכמובן האלפים השוויצרים.
נתחיל את המסלול בהקפצה למעבר ההרים סנט ברנרד – מעבר ההרים העתיק ביותר באלפים המערביים (מתקופת הברונזה), המחבר בין שוויץ לאיטליה. במעבר ניתן לבקר בהוספיס אשר הוקם בשנת 1,049 ושימש כמקום לינה לעוברים בפס. ההוספיס התפרסם בעיקר בשל היותו (עד היום) בית גידול לכלבי הסנט ברנרד המפורסמים, הידועים ככלבי הצלה בהרים המושלגים.
נתחיל בטיפוס בסגנון “הייק-א-בייק” (נשיאת האופניים וטיפוס רגלי). לכיוון מעבר ההרים Fenetre de Ferret (2700 מ’). זהו ללא ספק החלק הקשה ביותר במסלול אבל גם המתגמל ביותר שכן בסיום העליה, עם הגיענו לפס יפרש לפנינו נוף עוצר נשימה. הירידה שמחכה לנו לכיוון שלושת האגמים בשילוב הנוף מסביב הם פשוט לא מהעולם הזה. לאחר שנסיים לגמוע את הנוף ההורס, נתחיל בירידה בסינגל של כ- 2 ק”מ לכיוון שלושת האגמים הקרויים Lacs de Fenetre, שם גם נעצור לפיקניק רגוע על שפת האגם.
בסוף המנוחה נעלה על האופניים ונתחיל ירידה ארוכה ואתגרית של יותר מ – 400 מטר לכיוון חזר לכיוון לה פולי.

יום 4:  יום רכיבת יערות (“טיול שורשים”)
40 ק”מ, 650 מ’ טיפוס, 1,700 מ’ ירידה, כ- 4 שעות נטו
לאחר ארוחת בוקר עשירה, יציאה בהקפצה קצרה (או לחילופין רכיבה בירידה) לעיירה  Martigny, עיירה עתיקה מימי הביניים השוכנת בקצהו של עמק ה- Rhone וסובבת פסגות גבוהות וכרמים. ממרטיני יציאה ברכיבה דרך יער אלפיני ל- Dorenaz ומשם עלייה ברכבל לגובה של כ- 1,100 מטר וירידה דרך שבילי יער צרים, סינגלים אתגרים ודרך עגלות עתיקה בתוך יער קסום, שאורכה כ- 6 ק”מ וכוללת כ- 40 סוויטצ’בקים!!!

יום 5:  Caban de Chanrion
30.4 ק”מ, 950 מ’ טיפוס, 950 מ’ ירידה, כ-3 שעות נטו, הנקודה הגבוהה ביותר – 2,475 מ’
רכיבה במסלול  לאורכו של אגם Mauvoisin שמוביל אותנו לאורכו של עמק ה- Bagnes  עד לבקתת ההרים שנריון בגובה 2,462 מ’. האגם נוצר ע”י סכר שגובהו 250 מ’ והינו השלישי בגובהו בעולם מסוגו. תחילת הרכיבה בעמק בטיפוס ארוך ומתון של  750 מ’ הנמתח לאורכם של 13 ק”מ עד למרגלות הסכר.
לאחר התרשמות מגובהו המרשים של הסכר נמשיך ברכיבה רגועה עד קצהו של האגם. 7 הק”מ האחרונים של המסלול הינם בעלייה נוספת והם יובילו אותנו לבקתת Chanrion לתצפית נוף עוצרת נשימה. 

יום 6:  חזרה לג’נבה וטיסה לתל אביב.

מעייף אבל מהנה, אם אתם אוהבים אופניים ואוהבים לכתוב מקומכם איתנו, שלחו לנו איימל ותהפכו מחלק ממשפחת פור בייקס מגזין האופניים של ישראל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *