כללי, מסלולי אופניים, סקירת מוצרים לאופניים

יסודות התזונה הנכונה לרוכבי אופני הרים

אם תשאלו כל “כבישון” על התזונה של “שטיחון” הם יגידו לכם שרוכבי אופני ההרים מתקיימים על בירה, קולה, פיצה והמבורגרים. למרות שבחלק לא מבוטל מהמקרים זה נכון , מסתבר שתזונה נכונה תעזור לכם לרכב טוב יותר ולהנות יותר מהרכיבה וממש לא משנה אם אתם רוכבי כביש או אופני הרים או אופניים חשמליים.

העדפה של סוגי מזון היא כמובן אישית ונידרשת תקופת ניסוי ותהייה על מנת לראות מה עושה לך את זה, אך פה ניסינו לתת לכם כמה רעיונות ויסודות לתזונה הנכונה ללוחמי סוף השבוע ולרוכבים החובבים. יש אין ספור מאמרים ותורה שלמה על תזונת ספורט נכונה, ואם אתם רוכבים מקצועיים המתאמנים למרוץ אתם חייבים להתייעץ במומחים לנושא.

לפני הרכיבה

חשוב לאכול לפני הרכיבה על מנת שיהיה לכם את הדלק הדרוש להתחיל לרכוב, אבל כמובן שאתם לא רוצים לאכול משהו כבד שיעלה לכם מהבטן למעלה במהלך הרכיבה. אם הרכיבה אמורה להתחיל עוד שעתיים מומלץ לאכול ארוחת בוקר עם ביצים, גבינה צהובה, צנים. בננות ותפוחים הם גם אופציה מצויינת, או חטיף קורנפלקס/גרנולה (אם זה הקטע שלכם).

אם אתם לא יכולים להתחיל את הבוקר בלי קפה (כמוני)…תשתו…אבל אל תשכחו לשתות מים או משקה אנרגיה לפני תחילת מסלול הרכיבה.

במהלך הרכיבה

להשאר מתודלקים ולא מיובשים במהלך הרכיבה הוא נושא חשוב למניעת התכווצויות שרירים, כאבי ראש, חולשה, חוסר ריכוז וכיוצ”ב. במהלך הרכיבה תנסו לאכול כל חצי שעה עד שעה חטיף אנרגיה. לא מזיק ואפילו עדיף, להביא גם איזה משקה איזוטוני או כל משקה ספורט אחר, כדורי מלח ומינרלים (הגוף מאבד כמויות של מלם, מינרלים ומגנזיום בעת פעילות גופנית מאומצת). בעת הפסקה ארוכה מומלץ לנשנש פירות יבשים, בננות וכמובן לא להפסיק לשתות.

תשתו ותאכלו נכון במהלך הרכיבה

אחרי הרכיבה

אחרי כל המאמץ שהשקענו במהלך הרכיבה, הגוף שלנו יהיה צמא לנוזלים (למרות ששתינו הרבה במהלך הרכיבה..גם הזענו הרבה ושרפנו הרבה אנרגיה) וירצה להשלים את החסך שנוצר, ויזדקק לחלבונים על מנת לבנות מחדש את ריקמת השריר שניזוקה. יש כמובן פתרונות שמשלבים בין השניים כגון משקאות חלבונים למינהם, אך למי שאין מומלץ בחום לשתות הרבה, ולאכול ארוחה עתירת חלבונים כגון טונה, דגים, עוף וכיוצ”ב. עכשיו, לאחר הרכיבה, אנו רוכבי ההרים (גם אתם החברים רוכבי הכביש) יכולים לאכול פיצה טובה, איזה המבורגר עסיסי, עוף וכיוצ”ב.

השמועות אומרות שאלכוהול אחרי הרכיבה זה לא הכי בריא בעולם, אבל בנימה אישית..אין כמו בירה קרה ואיכותית, בימי הקיץ, לאחר רכיבת סינגלים של שעתיים J.

רכיבות מהנות ובטוחות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *