מסלולי אופניים

שבילי אופניים ברגל עם משפחה, אפשרי?

תקופה של מזג אוויר טוב בארץ פלוס חופש לילדים והמשפחה, מתקיימים הרבה טיולים מודרכים בטבע , חלקם בתשלום ועם קבוצות שלא תמיד אתם מכירים. אישית אני לא מרגיש צורך ממשי במסגרת ומדריך בשביל לחוות קצת טבע , בטוח לא בתקופה שכל יד נמשכת לכיוון אחר ילדים קטנים שנורא מסוקרנים מהטבע.

טוב, אז אם כבר לוקחים יום יפה נבחר יום שיכל להיות מושלם לטיול אופניים, אבל מקדישים אותו למשפחה, אז לפחות שהתכנון יהיה באותה רוח. המועמדים לפרויקט נבחרו בקפידה לפי הקריטריון שמי שאומר כן ואפילו שהוא קצת מהוסס, מתקבל מייד!
קצת שידול בטלפון והנה תגייסו כמה משפחות נוספות לטיול רגלי בטבע עם הילדים. מומלץ להצטייד בצידנית לפיקניק קטן בסוף המסלול, איזה יופי! עכשיו רק נותר לבחור מסלול ולקוות ליום שמש יפה.
למרות שיש בבית שני ספרים שונים על טיולים רגליים למשפחות עם ילדים, לא הצלחתי למצוא שם אחד שאני ממש רוצה לעשות.

יום אחד בעודי מהרהר בהשלכות החמורות של ההתחייבות להוביל טיול משפחות שכזה, עלה בראשי רעיון מהפכני! למה לא ללכת ברגל את מסלולי הרכיבה החביבים עלי כל כך?!
כמובן שהמסלולים צריכים להיות במגמת ירידה כדי לא לעייף מדי את הדור הצעיר, מצד שני, המסלולים לא צריכים להיות תלולים מדי, בכל זאת צריך להנות מהטיול. כמו מסלולי ה FR הנהדרים באזור ירושלים ר המחשבה על הטיול תקבלו גוון חדש.

צריך מסלול במגמת ירידה לא יהיה מעגלי ויצריך הקפצת רכבים כדי שיחכו בנקודת הסיום. במסלולים כאלו יש לצפות שימצאו רוכבים גם בשעות הבוקר המאוחרות למדי, לכן יש לשים לב ולא להגיע מוקדם מדי בבוקר. רוב הרוכבים יזהרו כדי שלא להפריע להולכי רגל, אך לא תמיד תנאי השביל מאפשרים עצירה בטוחה. בכלל מומלץ לבחור מסלולים לא פופולאריים במיוחד, לא הייתיי רוצה למצוא את עצמי עם הילדים באמצע סינגל צר בבן שמן כאשר חבורת רוכבים נלהבת מגיעה לה בדהרה.

לאחר התלבטות קלה נבחר נחל קטלב עקב היותו קרוב (יחסית) והקפצת הרכבים מההתחלה לסיום הינה קצרה למדי. תחילת המסלול ב 09:00 בבוקר מפגש בפונדק בר – בהר שנמצא בין נס הרים לבר גיורא. מאחר והמסלול אסור לרכיבה באופניים, הסיכוי למצוא בו רוכבים בשעות הבוקר המאוחרות קטן יחסית. המסלול התגלה כחוויה מהנה מאוד לכל המשפחות וההחלטה לקחת מנשאים עבור הזאטוטים למקרה שיתעייפו התבררה כנכונה כאשר מצאנו את עצמנו לקראת סיום עם שני זאטוטים שנהנו אך עייפו להם מללכת.
למרות הרוח הקרה שנשבה, ניתן לציין שהפיקניק בסיום ויהיה מוצלח למדי.

המסלול השני יהיה בדרך הקיסר והמדרגות הרומיות אשר מתחיל בחירבת חנות. המסלול לטיול הבא הוא לא אחר משביל המעיינות, אבל כמו שאנחנו רגילים לעשות אותו, מיד קנדי לחירבת סעדים ומשם לאבן ספיר. אז קדימה, קחו את המשפחות שלכם לטבע להראות להן היכן אתם רוכבים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *