אופני כביש

אופני כביש

אופני כביש – כלי תחבורה ירוק

אין ספק שזיהום האוויר צריך להטריד את כולנו. הזיהום פוגע בבריאות שלנו, משפיע על איכות החיים שלנו וגורם למחלות רבות. על כן המדינה צריכה להתחיל לדאוג לפתרונות ירוקים. אחד המזהמים הגדולים במשק זו התחבורה. הרכבים הנוסעים גורמים לזיהום נוראי ועלינו למצוא דרך להתמודד עם הזיהום הזה. כאן בדיוק נכנסים לתמונה אופני הכביש. אופני הכביש הם כלי תחבורה נוח לשימוש שאינו מזהם וכך שומר עלינו נקיים יותר. ישנם ערים בעולם שבהם מיליוני איש נוסעים באופנים וכך נחסך זיהום רב. הגיע הזמן שגם בישראל יתחילו ההמונים לאמץ לקרבם את אופני הכביש וכך לחסוך זיהום מאלפי מכוניות. טוב תעשה המדינה עם תעודד את קהילת אופני הכביש להתרבות וזאת על ידי השקעה בתשתיות. כך אנחנו נוכל להיות בטוחים כי הנסיעה באופני הכביש תתרום הרבה יותר לריאה הירוקה שצריכה להתפתח במדינה.

השתדלו לנסוע אך ורק בקבוצות כאשר אתם נוסעים עם אופני כביש

אך עקב העובדה שהמדינה לא משקיעה כראוי בתשתיות לאופני הכביש, נסיעה באופני כביש בכביש הפכה למסוכנת ביותר. אין ספק כי אופני הכביש הם כלי תחבורה מצוין, אך כל עוד לא יסללו כבישים במיוחד לאופני הכביש הנסיעה בהם תהיה מסוכנת מאוד. על כן אם אתם רוכבים על אופני כביש ועושים זאת כתחביב, השתדלו לנסוע באופני הכביש רק יחד עם קבוצה כשמאחוריכם רכב שנוסע לאט ומאותת על העובדה כי ישנה קבוצה של רוכבי אופניים לפניו. כך תהיו הרבה יותר בטוחים ולא תצטרכו לפחד מכלי רכב מסוכנים שיכולים לדרוס אתכם במקרה הגרוע ביותר. אל תתפשרו על שאלת הבטיחות מכיוון שהיא יכולה להציל את חייכם.

מה ההבדל בין אופני כביש לאופני הרים?

חשוב להבין כי מי שנוסע על אופני הרים לא יאהב בהכרח לנסוע על אופני כביש. זהו עולם אחר לגמרי והנסיעה בהם שונה לחלוטין. אין דינם של אופני הכביש כדינם של אופני ההרים. הכך לדוגמא המרחקים של אופני כביש הם הרבה יותר גדולים מהמרחקים של אופני הרים וזוהי רק דוגמא אחת הממחישה מדוע האופניים הללו כה שונים זה מזה.

2 thoughts on “אופני כביש

  1. הראל הגיב:

    היי יש לכם המלצות לאופני כביש לילדים גג 2000
    ש”ח

    1. haviv הגיב:

      יש מגוון דגמים, זולים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *